Flex IT i oferta sprzętu refabrykowanego dla organizacji zarejestrowanych w programie TechSoup

W ramach programu TechSoup Polska organizacje pozarządowe, biblioteki i muzea publiczne mogą ubiegać się o biznesowy sprzęt komputerowy klasy A lub A+. Są to urządzenia refabrykowane (odnowione) najbardziej znanych marek jak Dell, HP, Lenovo, Apple, które przeszły restrykcyjne testy sprawności technicznej i stanu estetycznego.

Komputery są odnawiane i dostarczane przez FlexIT Distribution, który jest jednocześnie gwarantem.

Grupa Flex IT posiada blisko 30 lat doświadczenia w dostarczaniu nowych i refabrykowanych (odnowionych) urządzeń IT. Powstała w 1991 roku w Holandii, obecnie działa w większości krajów europejskich i jest jednym z rynkowych liderów.

Dlaczego warto wybrać używany laptop klasy biznes ?

Laptopy klasy biznes, często zwane ultrabookami to m.in seria Latitude od Della, Elitebook i Probook od HP oraz Lenovo serii T.

Takie laptopy wybierają największe firmy na świecie kierując się trwałością i wydajnością tych jednostek (cicha i szybka praca, odporność na przenoszenie). Biznesowe laptopy mają też dodatkowe funkcje zabezpieczeń. 
Laptopy klasy biznes są rzadko kiedy dostępne w zwykłych marketach. Jako TechSoup promujemy komputerową klasę biznes, bo uważamy, że to inwestycja w bezpieczną i trwałą infrastrukturę, która zwyczajnie oszczędza problemów w przyszłości.

Każdy komputer oferowany przez TechSoup jest dokładnie sprawdzany (18 punktów kontroli), czyszczony, ma bezpieczny wyzerowany dysk i nową instalację Windows 10 Pro. W cenie produktu jest też 12-mies gwarancja door-to-door, którą można wydłużyć do 3 lat.

Kto może skorzystać?

 • wszystkie polskie organizacje pozarządowe 
 • biblioteki publiczne
 • muzea publiczne
 • spółdzielnie socjalne
 • organizacje kościelne

Zalety:

 • Klasa jakości A+:  specjalnie wyselekcjonowane urządzenia używane, które nie noszą lub noszą tylko niewielkie ślady użytkowania. Dzięki temu użytkownik otrzymuje urządzenie technicznie i wizualnie w stanie iealnym (zbliżone do produktu nowego). Każdy produkt przechodzi kompleksowe testy według listy 18 punktów. Jest dokładnie czyszczony i pakowany tak jak nowe produkty. Standardowy okres gwarancji dla klasy A+ wynosi 3 lata (z wyjątkiem telefonów).
 • Klasą jakości A: oznaczone są urządzenia refabrykowane, które przeszły restrykcyjne testy sprawności technicznej, oraz stanu estetycznego. Dzięki temu użytkownik otrzymuje urządzenie technicznie i wizualnie w stanie bardzo dobrym, jednak może ono posiadać rysy, lekkie otarcia obudowy (beż żadnych ukrytych wad). Każdy produkt przechodzi kompleksowe testy według listy 18 punktów. Jest dokładnie czyszczony i pakowany tak jak nowe produkty. Standardowy okres gwarancji wynosi 12 miesięcy i może zostać wydłużony za dodatkową opłata do 3 lat. 
 • NOWE produkty - są zawsze opisane jako NOWE i jest to wyraźnie zaznaczone. Są to komputery objęte gwarancją producenta
 • Gwarancja: Każdy sprzęt (np. laptop, tablet czy telefon) objęty jest 12-miesięczną gwarancją, w czasie której zapewniana jest pomoc techniczna. Warunki gwarancji znajdują się tutaj
 • Wydłużona gwarancja: do komputerów i laptopów w klasie A można dokupić 3-letnią gwarancję tutaj
 • Kwalifikacja: Komputery może ją kupić każdy podmiot NGO z bazy Techsoup, nawet jeśli nie jest zakwalifikowany do Microsoft.

Flex IT Zamówienia:  

Po złożeniu zamówienia otrzymują Państwo fakturę proforma do opłacenia od firmy TSE Enterprises Sp. z o.o. (spółka Fundacji Techsoup) wysłaną z adresu faktury@techsoup.org. 

Ewentualnie wpłaty można też dokonać po złożeniu zamówienia mailowo na konto TSE ENTERPRISES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Bracka 25 00-028 Warszawa Bank Handlowy w Warszawie SA na rachunek: PL15103015080000000819695001 

Po opłaceniu faktury proforma, FlexIT Distribution realizuje zamówienie w ciągu 2-5 dni roboczych, i wysyła sprzęt ubezpieczoną przesyłką kurierską (DHL lub UPS). 

Fakturę końcową zawsze otrzymują Państwo mailem od firmy TSE Enterprises po opuszczeniu przesyłki z magazynu FlexIT Distribution. 

Gwarancja: Każdy sprzęt (np. laptop, tablet czy telefon) objęty jest 12-miesięczną gwarancją, w czasie której zapewniana jest pomoc techniczna. Warunki gwarancji znajdują się tutaj.

Wydłużona gwarancja: do komputerów i laptopów w klasie A można dokupić 3-letnią gwarancję tutaj.