Zmiany w cenniku produktów chmurowych Microsoft dla Organizacji Pozarządowych

Propozycja Microsoft dla Organizacji Pozarządowych wciąż się zmienia. Po modyfikacji oferty na produkty desktopowe firmy Microsoft przyszedł czas na dopasowanie opłat za korzystanie z rozwiązań chmurowych Microsoft.

We wrześniu 2022 roku opłaty za licencje chmurowe w planach Microsoft 365 i Office 365 wzrosną. Dotyczy to obecnych oraz nowych klientów. W poniższym artykule omawiamy nadchodzące zmiany. Jeśli macie dodatkowe pytania, zachęcamy do umówienia się na konsultacje.

Zmiany cen Microsoft365 i Office365

Sprawdźcie, jak zmienią się opłaty za dane licencje.

Uwaga! Obecne ceny podane są w dolarach. Jak tylko uzyskamy aktualne ceny w euro, artykuł zostanie zaktualizowany. Śledźcie nasze media społecznościowe, aby być na bieżąco.
 

Dlaczego Microsoft podnosi ceny

Już od wielu  lat Microsoft wspiera organizacje pozarządowe udostępniając im swoje zasoby w preferencyjnych cenach. W tym czasie liczba dodanych funkcji i aplikacji w rozwiązaniach chmurowych (takich jak Microsoft Teams, Power Apps, Power BI i OneDrive) wzrosła, chociaż ceny pozostawały te same.

Obecne zmiany są przede wszystkim reakcją na ogólną sytuację na rynku oraz zwiększenie cen komercyjnych. Warto zaznaczyć, że produkty ze zniżką między 60 a 70% od kwoty regularnej dla NGO nadal będą dostępne.

Na przestrzeni lat Microsoft skupił się również na zwiększeniu bezpieczeństwa cyfrowego swoich produktów i rozwinął takie funkcje jak:

  • dodatkowa ochrona, która uchroni Wasze pliki i wiadomości przed ich utratą,
  • szyfrowanie danych,
  • wspomagające usługi, które zmniejszają podatność na cyberataki.

Zwiększenie możliwości AI (sztucznej inteligencji) pozwala użytkownikom na automatyzację zadań i dokładniejsze wyszukiwanie informacji lub komunikację z innymi.


Wpływ zmian na Waszą organizację

Nawet jeśli Wasza organizacja pozarządowa już używa rozwiązań chmurowych Microsoft, to zmiana ceny nie ominie również Was. Upewnijcie się, że odpowiednio zabezpieczycie środki w swoich budżetach od następnego okresu rozliczeniowego (następującego po wrześniu 2022 roku).


Nowe opłaty za licencje chmurowe Microsoft

Zmiana cen dla nowo zakupionych licencji nastąpi we wrześniu 2022. W przypadku licencji nabytych przed tym terminem podwyżki będą odczuwalne dopiero od najbliższego okresu rozliczeniowego.

Dla przykładu, jeśli zamówiliście licencje 1 maja 2022, to zmiana ceny nastąpi w maju 2023, kiedy Wasz okres rozliczeniowy się odnowi. Do tego czasu opłaty zostaną bez zmian.

Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą przygotować się na zmiany:

  1. Przejrzyjcie licencje, które już posiadacie. Czy wykorzystujecie wszystkie? Nie płaćcie za te, których nie używacie.
  2. Umówcie się z nami na konsultację, aby dobrać odpowiednie rozwiązania do potrzeb Waszej organizacji.
  3. Korzystacie z Office 365 E3, ale posiadacie mniej niż 300 użytkowników? Zastanówcie się nad zmianą planu na Microsoft 365 Business Premium, którego cena jest niższa, oferując przy tym te same funkcjonalności.
  4. Planujecie zamówić licencje z planu, którego cena się zmieni? Złóżcie zamówienie przed wrześniem!

 

Uzyskaj pierwszych 10 bezpłatnych licencji Microsoft 365 Business Premium

Jeśli dopiero zastanawiacie się nad przejściem do chmury to zachęcamy do zaaplikowania o 10 bezpłatnych licencji dla swojej organizacji pozarządowej.

 

Potrzebujecie więcej informacji?

Umów się na 15 minutową konsultację.