Wybierz właściwy plan Microsoft 365 dla Twojej organizacji.

Od lat TechSoup współpracuje z firmą Microsoft, aby dostarczać organizacjom non-profit podstawowe rozwiązania technologiczne, których potrzebują do codziennej pracy. Podczas gdy tradycyjne stacjonarne produkty dostępne w ramach programów zniżkowych i dotacji w TechSoup Polska, mogą być niezwykle użyteczne i wartościowe, coraz więcej organizacji poszukuje bardziej elastycznych i bezpiecznych rozwiązań opartych na chmurze. Microsoft 365 oferuje zarówno bezpłatne, jak i zniżkowe licencje na usługi.

Licencje w chmurze można dowolnie mieszać i dobierać, tak aby w jak najlepiej i efektywnie dopasować je do potrzeb Twojej organizacji. Wszystkie licencje są oparte na tej samej strukturze aplikacji, tylko z różnymi dostępnymi funkcjami i komponentami bezpieczeństwa.

Możliwe, że niektórzy pracownicy Twojego zespołu potrzebują tylko podstawowej licencji do współpracy z dokumentami czy dostępu do poczty elektronicznej, ale już Twój zespół operacyjny potrzebuje dostępu do bardziej zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa dostępnych w licencji Premium (Microsoft 365 Business Premium). Dzięki rozwiązaniom chmurowym, każdy użytkownik może mieć własną licencję i z łatwością współpracować. Ponadto, ponieważ są to rozwiązania w chmurze oparte na subskrypcji, zawsze otrzymasz najlepsze i najnowsze dostępne aktualizacje zabezpieczeń i funkcji.

Rekomendowane przez TechSoup

Zalecamy, aby wszystkie organizacje skorzystały z przekazanej przez firmę Microsoft oferty Microsoft 365 Business Premium dla pierwszych 10 licencji. Licencje te są dostępne za darmo i obejmują zarówno wersję chmurową, jak i do zainstalowania pakiet aplikacji Office. Oferta Microsoft 365 Business Premium obejmuje również Teamsy do komunikacji, pamięć masową w chmurze, prawo do aktualizacji systemu Windows i rozwiązania do zarządzania urządzeniami.

Jeśli potrzebujesz więcej niż 10 licencji, zalecamy dodanie Microsoft 365 Business Standard, Microsoft 365 Business Premium lub Microsoft 365 E3 w zależności od potrzeb Twojej organizacji w zakresie bezpieczeństwa. Te licencje są dostępne z dużą zniżką i będą zawierają zarówno wersje chmurowe aplikacji Office, jak i możliwość pobrania i instalacji na komputerze czy urządzeniu mobilnym. W pakiecie Business Premium dostępne będą również aktualizacje systemu Windows, co pomoże ograniczyć konieczność instalowania nowego oprogramowania w przyszłości.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze licencji Microsoft 365:

Aby zweryfikować, która licencja odpowiada Twoim potrzebom, najlepiej zastanowić się odpowiadając na kilka poniższych pytań:

  •  Kto korzysta z tej licencji? Przekazane przez Microsoft licencje w chmurze są przeznaczone tylko dla płatnych pracowników, ale dostępne są również licencje dla wolontariuszy.
  •  Ile osób w twojej organizacji potrzebuje licencji? Microsoft dostosowuje licencje w zależności od wielkości. Małe i średnie organizacje, które posiadają mniej niż 300 użytkowników i są najlepiej obsługiwane przez licencje biznesowe. Duże organizacje, które posiadają powyżej 300 użytkowników wymagają licencji Enterprise ( E3, E5)
  • Jakie są kluczowe aplikacje, z których musi korzystać Twój zespół? Prawie wszystkie licencje zawierają kluczowe aplikacje w następujących obszarach:
    • Produktywność: Word, Excel, PowerPoint i Outlook
    • Komunikacja i współpraca: Teams, Planner
    • Zarządzanie danymi: OneDrive i SharePoint

 Zastanów się również, czy Twoja organizacja będzie potrzebowała zarówno licencji w chmurze, jak i wersji desktopowej (instalowanej na komputer) oraz jakich dodatkowych aplikacji i funkcji możesz potrzebować. Licencje Enterprise, są dostarczane z narzędziami do zarządzania pracą, takimi jak To Do and Planner. Microsoft 365 Audio Conferencing może być również dodany w celu zwiększenia wykorzystania zespołów. Pozwala ona uczestnikom na nawiązywanie spotkań za pomocą linii audio w porównaniu z aplikacjami internetowymi, mobilnymi lub stacjonarnymi.

  • Jakie funkcje bezpieczeństwa są niezbędne dla Twojej organizacji? Kluczowe rzeczy, które należy rozważyć, to rodzaj przechowywanych danych oraz to, czy istnieją ograniczenia prawne dotyczące sposobu zarządzania i raportowania danych. Może być również konieczne wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń w zarządzaniu aplikacjami i urządzeniami w całej organizacji.

Zalecamy również, aby organizacje uwzględniły w pakiecie Microsoft Office 365 Advanced Threat Protection (ATP) w celu ochrony swoich wiadomości e-mail przed nieznanym złośliwym oprogramowaniem i wirusami. Plany ATP posiadają funkcje raportowania i śledzenia, dzięki którym administratorzy mogą uzyskać wgląd w potencjalne ataki w Twojej organizacji.

Poniższa tabela zawiera listę ofert dostępnych dla firm nie będących organizacjami pożytku publicznego wraz z kluczowymi względami i czynnikami, które mogą pomóc w procesie podejmowania decyzji. Zaznaczyliśmy w niej kluczowe cechy, które naszym zdaniem są najbardziej istotne dla organizacji non-profit.

 

Gotowy do podjęcia decyzji? Poniżej możesz zamówić produkty z katalogu Microsoft.

Zamów licencje Microsoft 365

Pomoc we wdrożeniu Office 365 w Waszej organizacji

Jeżeli nie posiadacie w swojej organizacji  wsparcia informatycznego lub chcielibyście skorzystać z pomocy we wdrożeniu usług chmurowych – zachęcamy do kontaktu z nami lub zapoznania się z naszą propozycją wsparcia dla Was m.in.: w konfiguracji domeny, migracji kont pocztowych, kursów on line. Większość kursów Microsoft Digital Skills  jest bezpłatna i mogą z nich korzystać zarówno pracownicy, jak i Wasi wolontariusze.

Jeżeli dla swoich pracowników chcecie przygotować zamknięty cykl szkoleń z trenerem, tak aby wszyscy jednocześnie mogli zapoznać się z możliwościami poszczególnych aplikacji Office 365 i nauczyć się ich obsługiwać, napisz proszę na adres: szkolenia@techsoup.pl. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną oferty i ustalimy dogodny termin.

Jesteśmy do Waszej dyspozycji i zachęcamy do kontaktu! Napisz na kontakt@techsoup.pl , jak jeszcze możemy Wam pomóc, abyście sprawnie wdrożyli system Office 365, a Wasi pracownicy z łatwością zaczęli z niego korzystać na co dzień.