Meet and Code wraca po raz szósty!

Zdobądź grant na organizację wydarzenia w ramach Meet and Code!

Reprezentujesz organizację pozarządową? Masz pomysł na organizację wydarzenia promującego rozwój kompetencji cyfrowych lub naukę programowania wśród dzieci i młodzieży?

Dołącz do  Meet and Code i zdobądź grant w wysokości 400 euro!

 

Sprawdź nagranie webinaru: Meet and Code 2022 - zadaj nam pytanie

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinaru Meet and Code 2022 - zadaj nam pytanie, podczas którego odpowiedzieliśmy na najczęstsze pytania odnośnie minigrantów Meet and Code.  

W spotkaniu wezmą udział: Kamilla Rejmer, menadżerka Meet and Code w Europie oraz Zuzanna Falęcka, specjalistka programu TechSoup Polska w Polsce.

 

Cele Meet and Code

Meet and Code ma na celu wprowadzenie dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 24 lat w świat technologii oraz programowania. Wydarzenia organizowane przez organizacje pozarządowe mają pokazać młodym ludziom, jak dobrą zabawą może być programowanie oraz jak za pomocą kodowania realizować swoje pomysły. 

 

W 2022 roku przywracamy spotkania na żywo!

Po dwóch latach spotkań zdalnych i hybrydowych nadszedł czas, aby przywrócić wydarzenia na żywo! Nie możemy doczekać się, aby być świadkiem rozwoju Waszych inicjatyw, społeczności oraz nowych znajomości!

Sami zdecydujecie, która forma spotkania będzie dla Was najbardziej efektywna – online czy fizyczne spotkanie w gronie znajomych w jednym miejscu.

 

Wspieramy Cele Zrównoważonego Rozwoju 2030

Meet and Code stwarza młodym ludziom świetne okoliczności do zrobienia pierwszych kroków w roli cyfrowych twórców. Podczas wydarzeń uczestnicy uczą się nie tylko kodowania, ale także rozwiązywania problemów i współpracy.

Zgłoszone projekty powinny skupiać się na wsparciu i rozwijaniu jednego z Celów Zrównoważonego Rozwoju — przegląd wszystkich celów znajdziecie tutaj. W ten sposób dążymy do globalnej zmiany w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania oraz Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

 

Granty Meet and Code

Zdobądź grant w wysokości 400 euro na organizację swojego projektu. By go otrzymać wydarzenie musi spełniać następujące kryteria:

  • nawiązywać do nowych technologii i programowania

  • odbyć się pomiędzy 1 września a 31 października 2022;

  • być skierowane do uczestników w wieku od 8 do 24 lat;

  • być bezpłatne dla uczestników.

 

Ważne terminy:

Nabory i kwalifikowanie wniosków będą odbywać się w 3 turach:

  • I tura: 8 czerwca – 15 lipca 2022
  • II tura: 16 lipca - 16 sierpnia 2022
  • III tura: 17 sierpnia - 14 września 2022.

 

Jak zgłosić swój pomysł?

  1. Zarejestruj się w TechSoup Polska (jeśli Wasza organizacja już jest zarejestrowana w TechSoup, token będzie cały czas widoczny na Waszym koncie).

  2. Skopiuj token kwalifikacyjny ze swojego konta i przy jego użyciu wypełnij formularz na www.meet-and-code.org.

Sprawdź warunki uczestnictwa

 

Zainspiruj się!

Tutaj znajdziesz garść inspiracji i realizacje projektów z poprzednich edycji. Zachęcamy też do obejrzenia wideo podsumowujące poprzednią edycję.

Zachęcamy też do sprawdzenia odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 

Do 14 września czekamy na Wasze kreatywne pomysły. Łapcie granty wartości 400 euro. Wspólnie pomóżmy młodzieży zdobyć nowe kompetencje i rozpocząć przygodę z programowaniem!