Miło Cię widzieć na nowej stronie programu TechSoup Polska, prowadzonego przez Fundację TechSoup. Większość prac związanych w modernizacją nowej strony została zakończona. Część drobnych prac jeszcze trwa, ale nie powinny mieć one wpływu na Twoją rejestrację, logowanie się czy zamawianie produktów. Jeżeli widzisz jakieś błędy, możesz nam je zgłosić na adres: kontakt@techsoup.pl Dziękujemy za wyrozumiałość *** Ukryj tę wiadomość

Szukacie miejsca do nauki online, by lepiej poznać technologie, które mogą ułatwić Wam pracę? Poznajcie nasze kursy! 

 

Kursy Hive Mind

Bezpłatne kursy Hive Mind to niezbędna dawka wiedzy, gdzie każdy/a może nauczyć się m.in jak przeciwdziałać dezinformacji, poprawić umiejętności krytycznego myślenia czy opowiedzieć swoją historię, by zmobilizować odbiorców do działania.

 


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Na tym kursie dowiesz się, w jaki sposób opowieści i narracje kształtują nasz świat. Dowiesz się, jak przeciwdziałać niebezpiecznym przekonaniom i postawom, oraz zrozumiesz, jak cechy i funkcjonalności mediów społecznościowych mogą być wykorzystane na rzecz Twoich narracji. Poprzez perswazję, analizowanie grup docelowych i podstawowe elementy storytellingu, nauczysz się jak dotrzeć do konkretnych odbiorców i zbudować opowieść pełną mocy.

Czas potrzebny na ukończenie kursu: 40 - 60 min.

Ten kurs jest również dostępny w językach: angielski, albański, węgierski, macedoński, rumuński, rosyjski i hiszpański.


                                                                                                                                                                                                                                                       

Na tym kursie dowiesz się, jak rozpoznawać różne rodzaje dezinformacji i unikać pułapek, takich jak: “komory pogłosowe”, polaryzacja, czy propaganda. Podzielimy się z Tobą również niezbędną wiedzą i narzędziami potrzebnymi do skuteczniejszego radzenia sobie z dezinformacją w mediach społecznościowych, portalach informacyjnych, czy w telewizji.

Czas potrzebny na ukończenie kursu: 40 - 60 min.

Ten kurs jest również dostępny w językach: angielski, albański, węgierski, macedoński, rumuński, rosyjski i hiszpański.


                                                                                                                                                                                                                                                                   

Dzięki temu kursowi zdobędziesz praktyczne umiejętności i wiedzę, m.in. na temat skutecznych metod wykrywania w sieci botów i trolli, rozpoznawania powszechnie propagowanych uprzedzeń, które zniekształcają informacje. Będziesz w stanie rozpoznać różne rodzaje dezinformacji, dowiesz się jak działa propaganda i co możesz zrobić, aby stać się bardziej odporny/a na zagrożenia cyfrowe.

Czas potrzebny na ukończenie kursu: 50 - 60 min.

Ten kurs jest również dostępny w językach: angielski, hiszpański, albański, węgierski, macedoński, rumuński i rosyjski.

 


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Celem kursu jest omówienie podstawowych pojęć związanych z cyberbezpieczeństwem, inwigilacją przez państwo, cyberprzestępczością, a także pokazanie konkretnych sposobów modelowania i unikania zagrożeń. Na tym kursie dowiesz się, jak rozwijać postawę sprzyjającą zwiększaniu prywatności i bezpieczeństwa cyfrowego, poznasz szeroki wachlarz zagrożeń dla prywatności i bezpieczeństwa czyhających na Ciebie w sieci oraz jak stosować podstawowe techniki ochrony bezpieczeństwa cyfrowego.

Czas potrzebny na ukończenie kursu: max. 120 min.

Ten kurs jest również dostępny w językach: angielski, albański, francuski, węgierski, macedoński, rumuński, rosyjski i hiszpański.


 

TechSoup Courses

 

 

 

TechSoup Courses - to kursy online, podczas których możecie nauczyć się jak używać konkretnych narzędzi czy aplikacji. To ponad 80 szkoleń online zaprojektowanych specjalnie dla pracowników organizacji społecznych. Kursy obejmują określone narzędzia i programy, w tym aplikacje Office 365, Power BI, Adobe InDesign i Google Adwords, oraz takie tematy, jak zbieranie funduszy za pomocą mediów społecznościowych, przygotowanie organizacji na wypadek katastrof i email marketing.

Wszystkie kursy są opracowywane wewnętrznie przez pracowników TechSoup we współpracy z ekspertami, którzy rozumieją specyfikę działania organizacji pozarządowych i wykorzystują przykłady oraz ćwiczenia specyficzne dla III sektora.

Kursy są płatne. Dostępne w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, rumuńskim.