Jak pobrać oprogramowanie Microsoft z programu dotacji

Zamówiłeś produkty firmy Microsoft za pośrednictwem TechSoup, ale nie jesteś pewien, jak je pobrać? Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w naszym przewodniku. 

Instrukcje, które należy wykonać, zależą od tego, czy zakupiony produkt jest objęty programem Software Assurance (Gwarancją Technologiczną) czy nie jest objęty programem. Produkty firmy Microsoft nieobjęte programem Software Assurance będą miały w nazwie "bez Gwarancji Technologicznej". 

 

Jak pobrać programy z programu dotacji lub ze zniżką bez Gwarancji Technologicznej 

Z tej instrukcji możesz skorzystać, jeśli 

1. Z powodzeniem złożyłeś wniosek o produkty z programu dotacji i ze zniżką bez Software Assurance (bez Gwarancji Technologicznej) za pośrednictwem TechSoup i otrzymałeś wiadomość e-mail z potwierdzeniem złożenia wniosku 

2.  Otrzymano kolejną wiadomość e-mail od TechSoup zawierającą szczegółowe informacje o produktach i instrukcje pobierania. 

3. Odczekałeś 24 godziny od otrzymania drugiej wiadomości e-mail, aby Twoje produkty były gotowe do pobrania. 

 

Pobieranie i instalacja pakietu Office 

Należy pamiętać, że wszystkich pakietów Office i pojedynczych aplikacji, w tym Visio i Project, nie można pobrać bezpośrednio z centrum administracyjnego Microsoft 365. 

Aby otrzymać zamówiony produkt Office, należy postępować zgodnie z naszymi szczegółowymi instrukcjami dotyczącymi pobierania i instalowania produktów Office otrzymanych za pośrednictwem TechSoup. Jeśli potrzebujesz pomocy w aktualizacji, możesz skorzystać z niedrogiej pomocy technicznej w zakresie instalacji. 

Produkty i klucze licencyjne otrzymasz za pośrednictwem Centrum administracyjnego Microsoft 365, platformy zarządzania opartej na przeglądarce internetowej. 

 1. Zaloguj się do centrum administracyjnego Microsoft 365 pod adresem https://admin.microsoft.com/. 

 1. W lewym menu nawigacyjnym wybierz kolejno opcje Rozliczenia > Twoje produkty. 

 1. Pod nagłówkiem Oprogramowanie pojawi się lista produktów dostępnych do pobrania. Kliknij produkt, który chcesz pobrać. 

Image of Microsoft 365 admin center with downloadable products highlighted 

 1. Na stronie pobierania wybranego produktu użyj menu rozwijanych, aby wybrać odpowiednią wersję produktu, język oraz procesor i typ pliku. Następnie kliknij przycisk Pobierz. 

Upewnij się, że zapisujesz pliki w miejscu, do którego masz dostęp 

Image of Microsoft 365 admin center with Download button highlighted 

 

 1. Aby uzyskać klucz produktu, kliknij przycisk Pokaż klucze aktywacji (obok przycisku Pobierz), aby wyświetlić swój klucz. Następnie kliknij przycisk Kopiuj klucz do schowka i wklej klucz do pustego dokumentu tekstowego. Zapisz dokument w miejscu, do którego będziesz mieć później dostęp. 

 1. Aby rozpocząć instalację, otwórz plik instalacyjny pobrany w kroku 4 i wprowadź klucz aktywacyjny, gdy zostanie wyświetlony monit. Jeśli zamówiono kilka licencji, można użyć tego samego klucza do zainstalowania oprogramowania na wielu urządzeniach. 

Jeśli minęło zbyt dużo czasu, produkty mogą nie być dostępne do pobrania z Centrum administracyjnego Microsoft 365. W takim przypadku skontaktuj się z nami, a jako temat wybierz "Pomoc dotycząca wygasłych łączy Microsoft". 

 

 

Jak pobrać programy z programu dotacji lub ze zniżką z Gwarancją Technologicznej 

Z tej instrukcji tej można skorzystać, jeśli: 

 1. Pomyślnie złożyłeś wniosek o zniżkę na produkt firmy Microsoft z programem Software Assurance za pośrednictwem TechSoup i otrzymała wiadomość e-mail z potwierdzeniem złożenia wniosku 

 1. Otrzymałeś od TechSoup wiadomość e-mail zawierającą szczegółowe informacje o produktach i instrukcje ich pobierania 

 1. W ciągu 3 do 5 dni od zatwierdzenia wniosku otrzymała wiadomość e-mail z Centrum Obsługi Licencjonowania Wolumenowego firmy Microsoft (VLSC) z powiadomieniem, że umowa licencyjna jest gotowa do zaakceptowania. 

 

 • Krok pierwszy: Rejestracja w VLSC  

 • Krok drugi: Zaakceptuj umowę  

 • Krok Trzeci: Pobierz zamówione oprogramowanie  

 • Krok Czwarty: Nagraj oprogramowanie na płytę  

 • Krok Piąty: Zainstaluj je!  

 • Potrzebujesz więcej pomocy?  

 

Krok pierwszy: Zarejestruj się w VLSC 

VLSC to narzędzie online do zarządzania umowami licencjonowania firmy Microsoft, pobierania produktów i uzyskiwania dostępu do kluczy licencji. 

Zanim będziesz mógł pobrać i zainstalować oprogramowanie, o które prosiłeś, musisz się zarejestrować i zaakceptować umowę w VLSC. 

Jeśli to nie jest Twoje pierwsze zamówienie i jesteś już zarejestrowany w VLSC, przejdź do Kroku drugiego. 

Aby zarejestrować się w VLSC 

 • Zostaniesz poproszony o wprowadzenie adresu e-mail. Wprowadź adres e-mail swojej organizacji zarejestrowanej w TechSoup i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby utworzyć konto. 

 • Otrzymasz wiadomość e-mail, która powita Cię w Centrum Obsługi Licencjonowania Wolumenowego i poprosi o potwierdzenie informacji. Odczekaj co najmniej 15 minut, a następnie kliknij łącze w tej wiadomości, aby potwierdzić swój adres e-mail. Musisz odczekać co najmniej tyle czasu, ponieważ istnieje opóźnienie w udostępnianiu warunków przez VLSC. 

Możesz również obejrzeć filmik od firmy Microsoft, aby dowiedzieć się, jak się zarejestrować. 

man and woman standing and conversing 

https://www.microsoft.com/en-us/videoplayer/embed/de90a2f2-04ec-4096-89db-c5af95372f82 

Krok drugi: Zaakceptuj umowę 

Po kliknięciu na link w mailu powitalnym, aby potwierdzić swój adres e-mail, powinieneś być zalogowany na stronie VLSC. Jeśli nie, przejdźcie na stronę VLSC i zalogujcie się, zanim przejdziecie dalej. 

Zostaniesz poproszony o podpisanie i zaakceptowanie zasad i warunków Otwartej Umowy Licencyjnej. 

Za każdym razem, gdy składasz zamówienie na oprogramowanie Microsoft, będziesz musiał zaakceptować nową umowę. 

Aby zaakceptować warunki umowy 

 1. Wybierz następujące opcje, a następnie kliknij Wyświetl. 

 • Typ otwartej licencji: Charytatywna 

 • Kraj użytkowania: Twój kraj 

 • Język: Preferowany język 

 1. Zapoznaj się z treścią Otwartej Umowy Licencyjnej, wpisz swoje imię i nazwisko, a następnie kliknij Akceptuję. 

Jeśli nie zostaniesz natychmiast poproszony o zaakceptowanie warunków VLSC, przyznanie dostępu może potrwać do 48 godzin. Zachowaj wiadomość e-mail z potwierdzeniem i kliknij ponownie link w niej zawarty po upływie 48 godzin. 

 

Krok trzeci: Pobierz żądane oprogramowanie 

Pobieranie i instalacja pakietu Office 

Należy pamiętać, że wszystkie pakiety Office oraz pojedyncze aplikacje, w tym Visio i Project, nie mogą być już pobierane bezpośrednio przez VLSC. 

Aby otrzymać zamówiony produkt Office, należy postępować zgodnie z naszymi szczegółowymi instrukcjami dotyczącymi pobierania i instalacji produktów Office uzyskanych za pośrednictwem TechSoup. Jeśli potrzebujesz pomocy w aktualizacji, możesz skorzystać z taniego wsparcia instalacyjnego. 

Aby pobrać oprogramowanie (nie dotyczy pakietów Office i pojedynczych aplikacji) 

 1. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zaloguj się do VLSC. 

 1. Z paska nawigacji wybierz Downloads and Keys (Materiały do pobrania i klucze). Zostanie wyświetlona strona Pobrane i klucze, na której znajdują się wszystkie produkty z Twojego zamówienia, pogrupowane według rodzin. 3.  

 1. Znajdź konkretny produkt, który chcesz pobrać. Z VLSC można pobrać aktualną lub poprzednią wersję każdego produktu zamówionego przez TechSoup. 

 1. Kliknij łącze Pobierz powiązane z danym produktem. 

 1. Wybierz metodę pobierania, język oraz typ systemu operacyjnego (32-bitowy lub 64-bitowy). Możesz wybrać dowolną wersję lub język produktu, który jest dostępny. Do pobierania można użyć zalecanego przez firmę Microsoft menedżera pobierania lub przeglądarki internetowej. Kliknij przycisk Kontynuuj. 

 1. Kliknij ikonę strzałki w dół Pobierz, która pojawi się pod listą produktów.  

Jeśli do pobierania oprogramowania używana jest przeglądarka internetowa, zostanie wyświetlone okno dialogowe Zapisz jako. Określ lokalizację i kliknij przycisk Zapisz, aby rozpocząć pobieranie. W razie potrzeby powtórz czynności dla innych plików do pobrania. 

o Jeśli korzystasz z menedżera pobierania, aplikacja zostanie otwarta i rozpocznie się pobieranie. Menedżer pobierania wyświetla postęp i stan w górnej części okna. W dowolnym momencie można kliknąć przycisk Pauza, aby wstrzymać pobieranie. Można ponownie uruchomić menedżera pobierania i kliknąć przycisk Wznów w późniejszym czasie. 

W przypadku produktów serwerowych, które do instalacji wymagają podania kodów instalacyjnych, kody te pojawiają się na stronie pobierania VLSC po zakończeniu pobierania. 

Aby dowiedzieć się, jak pobrać żądane oprogramowanie, można również obejrzeć ten film od firmy Microsoft. 

 

view from above of four people sitting and talking 

https://www.microsoft.com/en-us/videoplayer/embed/43fc3a30-154d-413e-929d-427839c4e65a 

 

Krok czwarty: Nagraj oprogramowanie na płytę 

Pliki pobrane z VLSC mają rozszerzenie .iso. Plik ISO pobrany z VLSC jest kopią instalacyjnej płyty CD lub DVD. Najprostszą metodą jest nagranie tego pliku na płytę DVD za pomocą nagrywarki DVD. Większość aplikacji firmy Microsoft nie mieści się na płycie CD i wymaga płyty DVD. 

Nie masz nagrywarki DVD lub wolisz skorzystać z innej metody? Dodatkowe opcje można znaleźć w tym artykule. 

Aby nagrać plik ISO na płytę w celu ułatwienia instalacji 

 1. Włóż płytę DVD do nagrywarki. 

 1. W systemie Windows 8 lub 10 kliknij prawym przyciskiem myszy plik ISO i wybierz opcję Burn disc image (Nagraj obraz płyty). Użytkownicy komputerów Mac powinni postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami. 

 1. Sprawdź, czy w sekcji Nagrywarka płyt wymieniony jest właściwy napęd. Jeśli nie, zmień go. 

 1. Zaznacz pole wyboru obok opcji Weryfikuj płytę po nagraniu i kliknij przycisk Nagraj, aby rozpocząć nagrywanie płyty. 

Jeżeli w kroku drugim nie widzisz opcji Nagraj obraz płyty, być może masz zainstalowane inne oprogramowanie do nagrywania płyt. Możesz po prostu użyć tego programu do nagrywania płyt lub użyć nagrywarki Windows, zmieniając domyślny program do nagrywania płyt. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy plik ISO i wybierz opcję Otwórz za pomocą, a następnie wybierz opcję Wybierz program domyślny. Następnie przypisz go do Eksploratora Windows, aby opcja Nagraj płytę była dostępna po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. 

Krok piąty: Zainstaluj! 

Po nagraniu pliku ISO na płytę DVD włóż płytę DVD do dowolnego komputera, aby rozpocząć instalację. Oprogramowanie można zainstalować na tylu komputerach, na ile zamówiono licencje. Na przykład, jeśli zamówiono dwie licencje, produkt można zainstalować na dwóch komputerach. Jeśli nie zamówiono wystarczającej liczby licencji, można zamówić dodatkowe licencje za pośrednictwem TechSoup, pod warunkiem, że nie zostaną przekroczone limity zamówień na produkty firmy Microsoft. 

Do aktywacji produktów podczas instalacji będzie prawdopodobnie potrzebny klucz produktu (większość produktów opartych na licencji nie wymaga kluczy ani kodów do instalacji). Istnieją dwa rodzaje kluczy do aktywacji woluminów: klucz wielokrotnej aktywacji (Multiple Activation Key - MAK) oraz klucz usługi zarządzania kluczami (Key Management Service - KMS). MAK to najprostsza opcja i jest to typ klucza domyślnie dostarczany dla licencji zamawianych przez TechSoup. Klucz ten należy wprowadzić na każdym komputerze, na którym instaluje się oprogramowanie. 

Aby uzyskać klucz 

 1. Zaloguj się do VLSC. 

 1. Wybierz Downloads and Keys. 

 1. Znajdź swój produkt na liście i kliknij łącze Klucz.  

 1. W tabeli pod nazwą produktu wybierz swój klucz z kolumny oznaczonej jako Klucz. 

 • Kolumna Typ pokazuje, czy klucz jest typu MAK czy KMS. 

 • Niektóre produkty, takie jak Office, mają osobne klucze konfiguracji dla funkcji online, takich jak aplikacje internetowe. Klucze te nie są tożsame z kluczami produktu MAK lub KMS i nie można ich używać do aktywacji woluminów produktów desktopowych.  

 • W przypadku produktów, które nie wymagają klucza, w polu Klucze produktu widnieje napis: "Ten produkt nie wymaga klucza produktu".  

Image of VLSC with product keys highlighted 

 

 • Możesz skopiować poszczególne klucze z tej tabeli lub kliknąć przycisk Eksportuj wszystkie klucze: CSV tuż nad listą produktów, aby pobrać listę kluczy w formacie wartości oddzielonych przecinkami (którą można otworzyć w programie Excel). Lista ta zawiera wszystkie Klucze Licencji Wolumenowych powiązane z umowami w Twoim profilu VLSC. 

O innych typach kluczy i opcjach aktywacji, jeśli instalujesz oprogramowanie na wielu komputerach w sieci, dowiesz się z FAQ Klucze produktów firmy Microsoft.