6 produktów dla organizacji z małym budżetem

Organizacjom pozarządowym często brakuje odpowiednich narzędzi do realizacji swojej misji. Wśród powodów tego stanu rzeczy, przedstawiciele organizacji wyróżniają między innymi: brak osoby odpowiedzialnej za IT w danej instytucji, niewystarczającą wiedzę w zakresie transformacji cyfrowej oraz niewielki budżet.

W TechSoup wspieramy wszystkie organizacje: niezależnie od składu ich kadry, stanu wiedzy o najnowszych technologiach, a także — niezależnie od ilości funduszy/rocznego budżetu. 

Ten artykuł kierujemy do organizacji z małym budżetem — tych nowo powstałych, działających na niewielkim obszarze lub tych, które w ostatnim czasie utraciły znaczną część finansowania. Zaprezentujemy w nim 6 popularnych produktów, które umożliwią członkom twojego zespołu pracę w zintegrowanym środowisku, ułatwią promocję działań, zoptymalizują proces podpisywania umów, zagwarantują bezpieczeństwo w Internecie i pozwolą na stworzenie własnej strony internetowej.  

Wszystko to za około 50 złotych miesięcznie* lub mniej.

 

1. Microsoft 365 

Microsoft 365 pozwala na łatwe udostępnianie plików, współpracę nad nimi, ich przeglądanie i komentowanie. Wersja podstawowa zawiera internetowe i mobilne wersje aplikacji Word, Excel i PowerPoint. Microsoft 365 zapewni twojemu zespołowi sprawną komunikację, dzięki Microsoft Teams (konferencje internetowe z wiadomościami błyskawicznymi, połączenia audio i wideo w jakości HD) oraz Outlookowi, który łączy skrzynkę e-mail w twojej domenie z wygodnym kalendarzem. 

Podstawowy plan Microsoft 365 dla organizacji pozarządowych jest bezpłatny. 

W TechSoup Polska oferujemy szkolenia i kursy dotyczące Microsoft 365 oraz wsparcie w zakresie wdrażania wszystkich produktów Windows. Sprawdź oferty migracje i konfiguracje.  

 

2. Google dla Organizacji Pozarządowych 

Dołączenie do programu Google dla Organizacji Pozarządowych niesie ze sobą całą gamę korzyści. Program ten składa się z 4 części: YouTube dla Organizacji Pozarządowych, Google Ad Grants, Google Earth i Mapy oraz Google Workspace — to pakiet skutecznych narzędzi do pracy zdalnej i komunikacji, przeznaczony dla firm, organizacji oraz szkół. Umożliwia on korzystanie z aplikacji biurowych, zaawansowanych ustawień administratorskich oraz profesjonalnej skrzynki mailowej. 

Oprócz aplikacji znanych z prywatnego konta Google, w bezpłatnym, podstawowym wariancie Google Workspace ty i członkowie twojej organizacji macie dostęp do:  

  • Profesjonalnych adresów e-mail w domenie Twojej organizacji, 
  • Organizowania spotkań wideo do 100 uczestników,  
  • 30 GB przestrzeni w chmurze (na każdego użytkownika),  
  • Zaawansowanych mechanizmów zabezpieczeń i zarządzania,  
  • Pomocy technicznej 24/7. 

Dołączenie do programu Google dla Organizacji Pozarządowych oraz plan podstawowy Google Workspace są bezpłatne. 

Więcej informacji na temat Google Workspace znajdziesz w tym artykule

Rozważasz migrację do środowiska Workspace? Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji

Chcesz przenieść swoje skrzynki mailowe do Google Workspace? Sprawdź oferty migracji i konfiguracji

 

 3. GetResponse 

GetResponse to wielofunkcyjne narzędzie do marketingu internetowego – umożliwia wysyłkę atrakcyjnych newsletterów i monitorowanie ich skuteczności, tworzenie landing pages oraz stron internetowych przy użyciu intuicyjnego kreatora, a także organizację webinarów (w wersji od Plus wzwyż). Z GetResponse możesz także zarządzać swoją bazą kontaktów, pozwoli na segmentowanie bazy i automatyzację wiadomości. 

W TechSoup oferujemy dostęp do zniżki 50%.  

Aby uzyskać zniżkę w wysokości 50% na subskrypcję musisz wyrazić zgodę na umieszczenie linku do strony GetResponse na stronie internetowej Twojej organizacji. 

 

4. Autenti  

Autenti to internetowa platforma do zatwierdzania dokumentów i podpisywania umów online w formie podpisu elektronicznego. Dzięki Autenti możesz podpisywać dokumenty w dogodnym czasie i miejscu, za pomocą dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. Platforma jest unikalnym połączeniem podpisu elektronicznego, innowacyjnej technologii oraz środowiska prawnego opartego na przepisach prawa krajowego i europejskiego. Narzędzie to, okaże się szczególnie przydatne w zdalnym podpisywaniu umów — zarówno z wolontariuszami, jak i z przyszłymi pracownikami. 

Dostęp do oferowanej przez nas zniżki 99,9% kosztuje 50,92 PLN — czyli tyle co 5 ryz papieru. Po uzyskaniu dostępu do zniżki należy dokonać symbolicznej opłaty za produkt, w wysokości 1 PLN netto. Te opłaty pozwolą ci na użytkowanie Autenti z dwóch kont PRO przez 12 miesięcy. 

 

5. NortonLifeLock 

Norton Security Deluxe — ten program zagwarantuje ci ochronę przed najnowszymi zagrożeniami internetowymi dla 5 urządzeń, na okres 12 miesięcy. Chroni przed wirusami, programami szpiegującymi, złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami oraz zapobiega nieproszonym połączeniom z komputerami i innymi urządzeniami, aby nie mogły one wykradać informacji, instalować i uruchamiać programów ani wprowadzać innych niebezpiecznych zmian na komputerach firmy. 

Dzięki zapewnieniu sprawnego działania urządzeń zmniejsza koszty administrowania systemem. 

Jednorazowy koszt 12-miesięcznej subskrypcji dla 5 urządzeń wynosi 57,81 PLN brutto. 

 

6. Asana

Asana to narzędzie, które pozwala Ci na zarządzanie pracą zespołową i wspiera koordynację i zarządzanie projektami. Dzięki Asanie możesz w szybki i czytelny sposób przedstawić wszystkim ich zadania i zaplanować pracę. W łatwy sposób sprawdzisz postępy i stan realizację. Funkcja stworzenia procesów ułatwi realizację powtarzalnych zadań. O Asanie przeczytasz więcej tutaj.

Możesz wybrać  z dwóch typów subskrypcji. Asana Premium przeznaczona jest dla zespołów do codziennej pracy. Asana Business służy do monitorowania, zarządzania i standaryzowania pracy wszystkich zespołów.

Do końca lipca 2022 roku oferujemy dostęp do 50% zniżki na zakup rocznej subskrypcji Asany Premium lub Asany Business dla organizacji pozarządowych. Dla każdego planu minimalna liczba użytkowników wynosi 5, a maksymalna 1000. W razie potrzeby możesz dodawać użytkowników w późniejszym czasie.

 

*koszt subskrypcji Autenti, Norton Security Deluxe dla 5 urządzeń oraz planu Basic GetResponse (do 1000 kontaktów) ze zniżką 50%. 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami.